Вести Ударни вести

Воскресна вечерна богослужба и парастос за блаженоупокоениот игумен Кирил Пејчиновиќ – Лешочки

  Во Лешочкиот манастир Митрополитот Тетовско-Гостиварски г. Јосиф богослужеше Воскресна вечерна богослужба и парастос за блаженоупокоениот игумен Кирил Пејчиновиќ – Лешочки, во сослужение на многубројно свештенство од епархијата.     На вечерната присуствуваа родољубивите митрополити: Европски г.Пимен,митрополитот Кумановско-осоговски г.д-р Григориј, митрополитот д-р г.Јосиф.     На вечерната богослужба покрај многуброен народ  присуствуваше премиерот на владата […]