Вести Македонија Спорт Топ теми Ударни вести

Мукаетов: Чест ни е во Скопје да го отвориме 15. Европско првенство за ракометарки

      Македонската куќа на ракометот, во присуство на претставници од Европската ракометна федерација (ЕХФ), македонските ракометни клубови, спортски работници, Агенцијата за млади и спорт и секако медиумите, денес во спортскиот центар „Борис Трајковски“ симболично го означи почетокот на ракометното првенство за женски сениорки, ЕХФ ЕУРО 2022 кое ќе се одржува од 4 до […]