Categories: Алтернатива, Настани

Дела од Крстевски и Блажевски на меѓународна изложба во Полска

  Македонските уметници и стрип-мајстори Златко Крстевски и Тоде Блажевски со свои дела се застапени на 25-тата јубилејна Меѓународна изложба…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Собраниска делегација во набљудување на Парламентарните избори во Полска

  Делегација на Собранието во Парламентарното собрание на ОБСЕ (ПС на ОБСЕ) во состав: Игор Јанушев, шеф на Делегација, Моника…

Read More
Categories: Вести, Спорт

Андреас Трајковски победник во скок во далечина на Европското екипно првенство

  Утрово на Европското екипно првенство (трета дивизија) кое се одржува во Силесиа, Полска, нашиот атлетичар, Андреас Трајковски, го освои првото место во…

Read More
Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Столтенберг и полските власти се сомневаат дека ракетите во Полска биле истрелани од Украина

  Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска одржа прес-конференција по вчерашниот инцидент во Полска, во кој животот го загубија…

Read More