Вести Изјави Македонија

Пендаровски: Целосна обединетост и солидарност по завршување на војната во Украина

  Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на Светскиот економски форум во Давос, денеска се обрати на панел сесијата „Во одбрана на Европа“, на која говореа и Анджеј Дуда, претседателот на Република Полска, Гитанас Науседа, претседателот на Република Литванија, како и Хозе Мануел Алваерез Буено, министер за надворешни работи, ЕУ и соработка на Шпанија […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Пендаровски на Годишниот состанок на Светскиот економски форум во Давос

  Претседателот Стево Пендаровски од денеска, 17 јануари 2023 година, вторник, учествува на Годишниот состанок на Светскиот економски форум кој се одржува во Давос, Швајцарската Конфедерација.     Според програмата е предвидено претседателот Пендаровски денеска да учествува и да говори на панел сесијата „Во одбрана на Европа“, што започнува во 08:30 часот, а на која […]