Вести Македонија Став Топ теми Ударни вести

Руска амбасада: Османи шпекулираше за „жртви на руската агресија“

    Руската амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи.       Претседавачот со ОБСЕ Бујар Османи вчера во Украина шпекулираше за „жртви на руската агресија“, прифаќајќи ја пропагандата на режимот во Киев. Но, кога пристигна во Киев, војниците на Зеленски ги гранатираа Доњецк и Макеевка (во ДНР): има […]