Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Притвор за осомничен за силување на малолетничка во Битола

  Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 21-годишник за кого постои основано сомнение дека сторил…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Спасовски за потрагата по малолетничката: Вклучени се неколку стотини полициски служебници, работиме заедно со семејството

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска, по работната посета на СВР Скопје, одговори на новинарско прашање за мерките…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

МВР: Да не се шират дезинформации за исчезнатата малолетничка

  Министерството за внатешни работи ја известува јавноста дека се преземаат интензивни мерки и активности за пронаоѓање на В.Ѓ. (14)…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Две лица грабнале малолетничка со здравствени проблеми од СОС Детско село

  Полициски службеници од СВР Скопје денеска го лишиле од слобода Г.А., постапувајќи по пријава примена вчеравечер од страна на…

Повеќе