Вести Македонија Ударни вести

Реална можност за РС Македонија и Албанија, 2030-та да ја заокружат европската интеграција

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи,  денеска оствари средба со министерката за Европа и надворешни работи на Република Албанија, Олта Џачка која престојува во официјална посета на нашата земја. На средба беше констатирана одличната динамика во билатералната соработка и беа реафирмирани заемните заложби за нејзино збогатување со нови содржини и проекти, во интерес на […]