Вести Македонија Ударни вести

Премиерот Ковачевски домаќин на Ифтарска вечер

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, вчера беше домаќин на Ифтарска вечер, на којашто присуствуваат поглаварот на Исламската верска заедница, Реис ул Улема хаџи хфз. Шаќир ефенди Фетаи, министри и членови во Владата на Република Северна Македонија, претседателот на Собранието на РС Македонија, Талат Џафери, пратеници, претседатели на политички партии, уредници и други гости.   […]