Categories: Вести, Македонија

Ќе се изврши промена на осветлувањето во тунелот, на А1 делница Велес-Катланово

  Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци…

Повеќе