Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Петровска: Набавките на нова опрема драстично ги менува капацитетите на Армијата

  Министерката за одбрана, Славјанка Петровска во интервју за Независен се осврна на набавките на нова и модерна опрема за…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Меџити: 22 нови амбулантни возила, најголема набавка за итната помош во историјата

  Министерството за здравство информира дека ја утврди потребата за набавка на нови амбулантни возила за потребите на јавните здравствени…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

ВИСТИНОМЕР: Не е точно дека првата одлука на Ковачевски е набавка на златни чинии

  Димитар Ковачевски сè уште не е премиер, за да може да одлучува за јавни набавки на Владата. Ковачевски мандатот…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична пријава против 4 члена на ДИК и управител за набавката на софтверот користена на изборите

  Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при Министерството за внатрешни работи до Јавното обвинителство за гоненење на…

Read More