Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

УЈП го продолжи рокот за поднесување на ДДВ-04 пријави до 28 април

  Управата за јавни приходи ги известува даночните обврзници и сметководителите дека се продолжува рокот за поднесување на ДДВ-04 пријавите…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Арсовска: ЗЕЛС даде рок од 7 дена за Владата да седне на маса и да најде решение за локалните проблеми

  Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска присуствуваше на 5-та седница на Управниот одбор на Заедницата на единиците на…

Повеќе