Вести Изјави Македонија Статуси Топ теми Ударни вести

Трајанов до Филипче: Пратениците се измамени! Ова е класична превара!

Сподели:

 

“Не може од Фејсбук да се гради политика. Ако некој напише дека пратениците се привилегирани и ќе се вакцинираат со „Фајзер“ и сега менува министерот на Спутник. Тоа е крајно катастрофална и неодговорна ситуација. Едно беше најавата, сосема друго излезе во пракса. Сите се практично вознемирени бидејќи испадна класична замена, да не кажам превара”, напиша на својот официјален ФБ профил, лидерот на ДС, Павле Трајанов.

Сподели: