7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Умерено до значително облачно, по котлините и речните делини со магла и ниска облачност. Претежно во јужните делови ќе има слаб ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од -1 до 13 степени.

 

 

Во наредните деновие ќе преовладува значително облачно време со појава на магла и повремен локален дожд со повисоки температури. 

Сподели: