7 дена Вести

Временска прогноза – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Претпладне претежно облачно, преку денот посвежо со повремен локален дожд, а попладне променливо облачно. На средината на денот ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североиисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 4 до 18 степени.

 

 

Од утре дневната температура ќе биде во пораст, а во попладневните часови ќе има услови за локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

 

 

Сподели: