7 дена Вести

Временска прогноза – МАКЕДОНИЈА

Сподели:

 

МАКЕДОНИЈА – Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 29 степени. УВ=8
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и топло со мала облачност.
T= 29 °C, P= 986 hPa, U= 32 %, V= 2 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).

 

 

За време на викендот облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи, а можна е и појава на град. Температурата ќе се движи од 6 до 30 степени.

 
 
 
 
 

 

Сподели: