Вести Македонија

Изминатата вечер санкционирани 185 пијани возачи

Сподели:

 

Во текот на изминатата вечер (25/26.02.2023), во периодот од 22.00 до 04.00 часот спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 185 возачи.
 
 
 
 
Од нив 38 на територија на СВР  Скопје, 35 на територија на СВР Куманово, 20 на територија на СВР Тетово…
 
За време на контролата биле санкционирани и 178 други видови на прекршоци. 
 
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.
МВР апелира сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.
Сподели: