Алтернатива Вести Македонија Настани Ударни вести

Во Нова Градишка поставен споменик на Тоше Проески

  Во паркот на познатите во Нова Градишка во Хрватска, денеска е поставено спомен-обележје на трагично загинатата музичка ѕвезда Тоше Проески. Споменикот е од градот во чија близина пред 14 години загина Тоше.     На откривањето на споменикот денеска присуствуваше и градоначалникот на Крушево, Томе Христовски и амбасадорот на нашата земја во Хрватска Милјаи […]