Вести Свет Топ теми Ударни вести

Бајден: Путин ќе ја „плати цената“ за инвазијата врз Украина

  Во својот прв говор за состојбата на нацијата, американскиот претседател Џо Бајден упати остри предупредувања до рускиот претседател Путин. Бајден за Путин рече: „Тој нема поим што го чека“. Американскиот претседател Бајден ги забрани руските летови на американскиот воздушен простор и ги предводеше демократските и републиканските пратеници во редок приказ на единство во говорот […]