Вести Изјави Македонија Ударни вести

Османи: Институциите да го дадат списокот со конечниот сместувачки капацитет за бегалци од Украина

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска изјави дека списокот со сместувачки капацитети за бегалци од Украина не е довршен бидејќи, како што посочи, постојано се прикажуваат нови капацитети од страна на институциите. – Тоа што Владата вчера на седница го одобри како список на институции кои МНР ги предложи, а ги собра како […]