Алтернатива Настани

„Не се курчи!”- станд ап комеди шоу на Надица Петрова

  На 22. март во Јавна соба со почеток од 21 часот, ја имаме Надица Петрова и станд ап комеди шоуто „Не се курчи!”   „Таа е една обична женска особа која уште од мали нозе ја учи најтешката животна лекција, лекцијата за курчењето. Иако знае дека не треба да се курчи, бидејќи искуството и […]

Алтернатива Настани

Хуманитарна претстава “ДУШИЧКИ” (БРАЧНА ИГРА)

  Хуманитарна претстава “Душички”, Продукција: Златен Заб   Понеделник 13-ти март 2023 година во 20:00 часот, МКЦ, Сала Фросина – Скопје, Билет: 150 денари Режисер: Ѓорѓи Ризески Улоги: Надица Петрова и Рахим Рамадани Композитор: Алмир Бајрамоски Кореограф: Сања Русеска Костимограф: Кети Пауновска Стевковска Аниматор, Дизајн-Фотографија и Видео: Емил Пачковски Термин: Понеделник 13-ти март 2023 година […]

Алтернатива Настани

Театар “Златен Елец” со нова претстава за деца “Тајната книга на дедо”

  На 22 јануари, во недела, во 14:00 часот, во Јавна Соба, премиерно ќе биде одиграна новата театарска претстава за деца во продукција на театар Златен Елец „Тајната книга на дедо”. Автор е Надица Петрова, претседател на независниот театар, која ќе ја видиме и како актерка во ликот на Сара во претставата. Другите ликови ги […]

Алтернатива Настани

Театар “Златен Елец” со изведба “Која сум јас” на Светскиот ден на театарот

  Театар “Златен Елец” го прославува 27 март, Светскиот ден на театарот со 14-та изведба на театарското комично шоу ONE WO/MAN COMEDY SHOW “Која сум јас”.   Актерите Ангела Стојановска и Александар Иваноски ќе ја прочитаат македонската, а и светската порака по повод Светскиот ден на театарот.       “Го правам тоа што не […]