Вести Македонија Ударни вести

Во КПД Штип при претрес пронајдени мобилни, пари, прашкаста материја, ножеви

  Денеска, полициски службеници од СВР Штип, Единицата за брзо распоредување при Одделот за специјални полициски операции, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во содејство со Затворската полиција, спроведе координирана полициска акција на подрачјето на Штип. Притоа, […]