Вести Македонија Спорт

ИСТОРИЈАТА СЕ ПОВТОРУВА: ВАРДАР ВО ФИНАЛЕ, БАРСА НА КОЛЕНА!

Втор пат во три години Вардар ќе игра во финалето на Ф4 во Келн во Лигата на шампионите, откако со 27:29 (16:9) ја победи големата Барселона, големиот фаворит, во второто полуфинале во јубилејното издание на елитната завршница. Десет минути им беа доволни на „црвено-црните“ за нов делириум, за ново чудо во „Ланксес“ арената и за […]