Вести Изјави Македонија Ударни вести

Пендаровски им честита на учесниците на 35. Охридски пливачки маратон

  Претседателот Стево Пендаровски, како покровител на Охридскиот пливачки маратон, ги пречека учесниците на 35 издание на маратонот. На целта претседателот Пендаровски им упати честитки на учесниците за успешно завршената трка во исклучително тешки услови, посакувајќи им уште многу натамошни пливачки подвизи.     Аргентинецот Матијас Дијас Хернандес е победник на 35. пливачки маратон, а […]