Вести Македонија Став Ударни вести

Итна истрага за нападот врз Божиновски

  Здружението на новинарите на Македонија и Советот за етика во медиумите на Македонија бараат итна реакција од Министерството за внатрешни работи да спроведе брза и ефикасна истрага во интерес на пронаоѓање и санкционирање на напаѓачот врз сопственикот нa порталот “Буре весник” Зоран Божиновски. Според објавите во медиумите, нападот се случил вчера вечер во Битола, […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Претепан новинарот Зоран Божиновски – Буревесник

  Новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски бил претепан вчера во Битола. “Брутално нападнат и повреден, мојот сопруг, новинарот Зоран Буревесник Божиновски”, напиша неговата сопруга Панда Солунчевска, на својот фб профил, каде и објави фотографии од Божиновски.     Со скршеници и тешки повреди, Зоран Божиновски бил нападнат од неколку непознати лица.  Од […]