Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Гевгеличанец ја тепал, силувал и се заканувал – следи истражна постапка

  Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено за кривично…

Read More