Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Дрекслер до Кацарска: Вашата сила и посветеност ќе останат инспирација за многумина

Претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска денеска оствари средба со амбасадорката на Сојузна Република Германија Н.Е. Петра Дрекслер, по повод…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Тасевски на примопредавање на опрема за граничната полиција од Германија

  Во рамки на соработката помеѓу Министерствата за внатрешни работи на СР Германија и РС Македонија денеска амбасадорката Петра Дрекслер…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Германската амбасадорка Дрекслер со поддршка за воведување на уставна жалба

  Амбасадорката на Сојузна Република Германија Н.Е. Петра Дрекслер изрази поддршка за иницијативата за воведување на уставна жалба во земјава,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Дрекслер-Герасимовски: Силна поддршка за европската агенда за одржлива енергија во општините

  Размена на искуства и силна поддршка доби градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски од германската амбасадорка Петра Дрекслер, за…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Бесими- Дрекслер: Германија е наш поддржувач во евроинтеграциите

  Сојузна Република Германија е партнер и поддржувач на Република Северна Македонија на патот кон полноправно членство во ЕУ, преку…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пендаровски ги прими акредитивите на новата германска амбасадорка, Петра Дрекслер

  Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на Сојузна Република Германија во РС Македонија, Петра…

Повеќе