Вести Македонија Ударни вести

Прекршочни налози за Кванташки пазар, Кам, Тинекс, Стокомак

  “Вчера се одземени над 15 тони овошје и зеленчук и акциите ќе продолжат. Има прекршочни пријави и за управителите на Кванташки пазар, има казни за увозници на овошје и зеленчук, а секако и за компаниите кои се занимаваат со малопродажба, како што се Веро, Тинекс, Стокомак, Кипер, КАМ и Миса”, соопшти на денешната прес-конференција […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Пазарната инспекција врши контрола на Кванташки пазар

  Во тек се инспекциски надзори на увозници на овошје и зеленчук на Кванташки пазар Скопје, како и на сите трговци на лице место. На терен се над 30 инспектори на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), во координација со тимови Управата за финасиска полиција, Министерството за внатрешни работи и Агенцијата за одземен имот. -Кај увозниците на […]