Categories: Вести, Македонија

Петровска-Панагиотопулос: Сојузничка одбранбена соработка за сигурни граѓани и безбеден регион

  Министерката за одбрана Славјанка Петровска која престојува во дводневна работна посета на сојузничка Грција, во Атина се сретна со…

Повеќе