Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Тошковски од пунктот „Пролет“: Викендов ќе бидат одобрени 20.000 лични документи

  Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денес беше во посета на пунктот за сликање на лични документи  во полициската…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пунктот за промена на документи без закажување во „Пролет” работи денес и утре

  Пунктот за промена на лични документи без закажување во Полициската станица „Пролет” во Скопје ќе работи и на 25.11.2023…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија

Општина Центар започнува со изградба на детска градинка во Пролет

  Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, во денешното гостување на утринската емисија „Ја сакам Македонија“ на ТВ Сител, ги…

Повеќе