Вести Македонија

Општина Центар започнува со изградба на детска градинка во Пролет

  Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, во денешното гостување на утринската емисија „Ја сакам Македонија“ на ТВ Сител, ги презентираше тековните општински активности, но и плановите за работа во претстојниот период. Герасимовски, покрај останатите проекти, ја спомена и новата градинка која ќе се гради во населбата Пролет, која воедно ќе биде и прва детска […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Во утринските часови ќе биде претежно облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен североисточен ветер, особено во источните делови каде повремено ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од -1 до 6 степени, а дневната од 7 до 17 степени. Во Скопје и околината времето […]