Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Османи-Токајев: ОБСЕ останува единствена платформа за дијалог и покрај безбедносните предизвици

  Претседавачот со ОБСЕ и министер за надворешни работи, Бујар Османи во рамки на неговата посета на Астана, денеска имаше…

Повеќе