Вести Македонија Ударни вести

Денеска се регистрирани 164 нови случаи на Ковид 19, починати се три лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.276 тестирања, а регистрирани се 164 нови случаи на КОВИД-19: Тетово – 60, Скопје – 34, Гостивар – 21, Куманово и Битола – по 8, Струмица, Кичево и Дебар – по 5, Штип и Кочани – по 4, […]

Вести Македонија Ударни вести

Во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2441 тестирања, а регистрирани се 445 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 249 -Куманово 12 -Штип 13 -Прилеп 25 -Тетово 16 -Струга 7 -Велес 7 -Битола 14 -Охрид 12 -Кавадарци 3 -Гостивар 12 -Гевгелија 2 -Струмица 36 -Крива Паланка 5 -Радовиш 7 -Кочани 6 -Пробиштип 1 -Берово 2 -Виница […]

Вести Македонија Ударни вести

Во последните 24 часа се направени 1694 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1694 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 96 -Куманово 8 -Штип 7 -Прилеп 8 -Тетово 15 -Струга 3 -Велес 5 -Битола 8 -Охрид 2 -Кавадарци 6 -Гостивар 2 -Гевгелија 1 -Струмица 11 -Крива Паланка 7 -Радовиш 1 -Кочани 17 -Пехчево 1 -Берово 10 -Валандово […]

Вести Македонија Ударни вести

Во последните 24 часа се регистрирани 120 нови случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 954 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 64 -Куманово 4 -Дебар 4 -Штип 2 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 5 -Битола 3 -Охрид 7 -Гостивар 2 -Македонски Брод 1 -Свети Николе 2 -Кичево 5 -Ресен 5 Во ГОБ „8 септември“ починати се 4 лица […]