Вести Македонија Ударни вести

Генерален штрајк на Синдикатот на Македонска пошта

  Синдикатот на Македонска пошта и Синдикалната организација на АД Пошта на Северна Македонија, го започнаа генералниот штрајк на вработените во националната Пошта, со барање за линеарно покачување на нето платите во износ од 3 000 денари. Штрајкот почна во 8 часот и ќе се одвива на работните места во главната Пошта и низ подружниците […]

Вести Изјави Македонија Ударни вести

Макрадули: Јас веќе почнав да ги пишувам моите честитки, приклучи се и ти

    Заедно да ја обновиме традицијата – #ИспратиЧеститка, #ИспратиПодарок преку #ПоштаМКД! – напиша Јани Макрадули, директор на Пошта на Северна Македонија.         Пошта на Северна Македонија се обрати до граѓаните со видео, како дел од кампањата за повторно враќање на традицијата за испраќање новогодишни честитки преку пошта кои безбедно ќе стигнат […]

Вести Македонија Ударни вести

БЕГ: Сметките за парно нема да се плаќаат преку „Пошта“, да се користат други начини

БЕГ ги известува своите  потрошувачи дека, како резултат на новонастанатата состојба со Еуростандард банка, нема да можат да вршат уплати на фактури за топлинска енергија и други услуги на БЕГ преку експозитурите на банката и поштенските единици на „Пошта“ која ја извршуваше оваа услуга во име на банката. Фактурите за топлинска енергија и други услуги […]