Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ЗНМ и СЕММ со пријава до МВР за ширење на говор на омраза на ФБ страната на Канал 5

  Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) по пристигнатите пријави од…

Read More