Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Државниот врв ќе ја одбележи 20-годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски

  Со државнички активности, Владата денеска ќе ја одбележи 20-годишнината од авионската несреќа во која животот го загуби поранешниот претседател,…

Повеќе