Вести Македонија

Груевски во Брисел на средби со лидери на народни партии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска, придружуван од претставници од партијата е во дводневната работна посета на Брисел. За време на посетата, како што соопштуваат од партијата, Груевски ќе се сретне високи претставници на матичната европска партија, Европската народна партија (ЕПП), како и со други европски политичари. Груевски, кој е придружуван од министрите за надворешни […]