Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Средба на претседателот Пендаровски со лидерите на ДОМ, Демократски сојуз и ЛДП

  Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ЛДП: Не е време за предвремени избори, да се одблокира работата на Собранието

  Предвремените парламентарни избори во овој момент не се решение за излез од актуелните проблеми, а иницијативите на опозициските партии…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

ДОМ и ЛДП нема да дадат јавна поддршка за други кандидати, но остануваат во владината коалиција

  Движењето „Одлучно за промени“, составено од ЛДП и ДОМ кои на локалните избори настапуваа сами, изразија задоволство од постигнатите…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ: ДОМ и ЛДП ги претставија кандидатите за градоначалници

Вечерва во Скопје Граѓанското движење ,,Одлучно за промени”, предводено од Зелената партија ДОМ и ЛДП, официјално ја започна изборната кампања…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ЛДП и ДОМ за кандидати за градоначалници ги предложи: проф. д-р Антони, Христа Најданов и Катерина Ѓорѓиевска

  Движењето “ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ” иницирано од ЛДП и ДОМ, за кандидати за градоначалници ги предложи: проф. д-р Антони Новотни…

Read More