Вести Македонија

ЛП: Повикот на Груевски за „народот“ да ја брани државата е опасна манипулација

Повикот на Груевски за „народот“ да ја брани државата со излегување на улиците е неодговорна и опасна манипулација токму со народот, оценува Либералната партија, а во врска со синоќешното интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, за „Канал 5“. „Народот може да биде сигурен дека државата ќе опстане и ќе се развива само ако институциите […]