Вести Македонија

Во понеделник посебен режим на сообраќај поради протест

Сподели:

 

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 28.11.2022 (понеделник), поради најавено одржување на протест со почеток во 07.00 часот, СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот на бул.“Гоце Делчев“ и бул.“Крсте Петков Мисирков“ и околните улици.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Сподели: