7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, на места повремено засилен ветер од северозападен правец. УВ=9. Температурата ќе се движи од 13 до 42 степени.     Дневните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината, поради што ќе биде […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Денеска ќе биде сончево и многу топло, претпладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југозападен правец. Во попладневните и ноќните часови ќе има зголемена облачност, локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен […]

7 дена Вести Македонија Ударни вести

Пановски: Јас сум против сертификати!

  “Јас сум воопшто против сертификати”, напиша д-р Пановски на својот фб профил. “Дека прележаните не треба да се вакцинираат, односно ако веќе се вакцинираат треба да се вакцинираат со една доза, кажано е повеќе пати. Властите тоа го имаат чуено повеќе пати и преку медиумите и преку социјалните мрежи. Значи мислењата и препораките се […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Сончево и особено топло. Од пладне ќе дува умерен до засилен ветер претежно од западен правец (понекаде со над 60 км/час). УВ=9. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 24, а максималната од 36 до 43 степени.     Во Скопје, сончево и многу топло со умерен до засилен ветер […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денес ќе биде сончево и особено топло со мала локална облачност во северните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно западен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 35 до 43 степени. УВ=9.   Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и особено топло со мала локална облачност и […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Денеска ќе биде сончево и натпросечно топло со слаб до умерен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 24, а максималната ќе достигне од 35 до 43 степени. УВ=9.     Во Скопје, сончево и натпросечно топло со слаб до умерен ветер од западен правец. Минималната […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 33 до 39 степени. УВ=9. Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и многу топло, со слаб ветер од променлив правец. T= 39 °C, P= 983 hPa, U= 34 […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста и во северозападните претежно планински подрачја ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.   Максималната температура ќе биде во интервал од 32 до 38 степени. УВ=8 Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8.     Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер со температура до 33 степени. Следува период на стабилно и топло време, освен во сабота […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Попладне, претежно во северните делови ќе има локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=9.     Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса, од утре попладне […]