Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Филипче: Многу млади изгубени животи, неизмерна тага и болка

Сподели:

 

Веста за страшната трагедија што се случи во Бугарија не потресе сите, изјави министерот за здравство, Венко Филипче.

Многу млади изгубени животи, неизмерна тага и болка за семејствата до кои изразувам сочувство.

Утрово во болницата во Софија ги посетив патниците кои ја преживеаја страотната сообраќајка. Во разговор со колегите од Клиниката, пациентите се згрижени, соодветно третирани и сите се стабилни и надвор од животна опасност.

Сподели: