Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Заев – Куенка: Продолжува поддршката од Шпанија на европскиот пат

  Премиеерот Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, во рамките на работната посета на Кралството Шпанија, како прв македонски премиер во посета на оваа земја, оствари средба со претседателката на Сенатот на Шпанија, Марија Пилар Љоп Куенка.       Премиерот Заев на средбата ја изрази благодарноста на […]