Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Ким Јонг Ун пристигна во Русија на средба со Владимир Путин

  Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун утринава пристигна во посета на Русија, каде треба да се сретне со рускиот претседател Владимир…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Ким Јонг смени високи функционери поради „инцидент“ поврзан со коронавирусот

  Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун смени неколку високи функционери поради „сериозниот инцидент“ во борбата против пандемијата на коронавирусот, јави…

Повеќе