Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Живко Мукаетов одликуван со Орден за заслуги за Македонија

  На свечена церемонија одржана денеска во Вилата „Водно“, претседателот Стево Пендаровски ги одликуваше Горан Стефановски, Зафир Хаџиманов, Ремзи Несими…

Read More