Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Сакеларопулу – Пендаровски: Договорот од Преспа е клучен во односите меѓу Северна Македонија и Грција

  Претседателот Стево Пендаровски денеска во Атина оствари тет-а-тет средба со претседателката на Хеленската Република, Катерина Сакеларопулу, по што се…

Повеќе