Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Пендаровски од Косово: Споделуваме заеднички стратешки цели на надворешна политика

  Претседателот Стево Пендаровски денеска на плоштадот „Ибрахим Ругова“ во Приштина, на официјална церемонија со државни и воени почести беше…

Повеќе