Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Собранието ја констатира оставката на премиерот Заев

  Во Собранието денеска е констатирана оставката на премиерот Зоран Заев, со аплауз на пратениците од опозициските партии. Со усвојувањето на неговата оставка, во оставка е и целиот состав на Владата на РСМ. Притоа, постојниот владин состав технички ќе ги извршува функциите до изборот на новиот владин состав, изјави претседателот на Собранието, Талат Џафери. Во […]