Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Од полноќ бензините поскапи за 1,5 а дизелот за 3 денари

  Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, денес донесе Одлука со која се врши зголемувањена малопродажните цени на нафтените…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Ново поскапување на горивата од полноќ: Бензинот за 2 денари, дизелот за 1,5 денари

  Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе одлука, со која од ноќеска се врши…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Илиевски: Не размислуваме за поскапување на превозот, бараме помош од Владата

  „Не размислуваме за покачување на цената на билетите за јавен превоз, а засега не планираме ни редукција на возниот…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Бектеши: Цената на струјата нема да се зголеми до крајот на годината

  „До крајот на годината ќе има доволно количина на електрична енергија и сакам да ги уверам сите граѓани дека…

Повеќе