Вести Свет

Сè уште гори познатата катедрала „Нотр Дам“ во Париз

Познатата катедрала Нотр Дам во Париз е зафатена од пожар, потврди попладнево париската полиција. „Избувна пожар во Нотр Дам”, објави париската полиција на Твитер. „Избегнувајте го тој простор и ослободете го патот за возилата на противпожарната служба и Итната помош да можат да интервенираат“, се наведува во објавата на Твитер.   Фотографиите и видеата на […]