Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Петревски: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ предизвикуваат хаос во јавниот превоз

  “Со жалење морам да соопштам дека непринципиелната коалиција помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Советот на град Скопје уште еднаш…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

ЈСП Скопје со демант на текст објавен на „Плусинфо“

  За жал, повторно сме приморани да го демантираме „Плусинфо“ и текстот објавен денеска (четврток, 28.09.2023 год) со наслов “ВОЗАЧИ…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

ЈСП го раскина договорот за превоз со „МАКЕКСПРЕС“

  Јавното Сообраќајно Претпријатие – ЈСП Скопје, денес го раскина договорот со приватниот превозник „МАКЕКСПРЕС“, а линиите на кои сообраќаа…

Read More