Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Ковачевски: Среќна Нова година и среќен Божиќ, да сте живи и здрави

  Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски во новогодишната честитка до граѓаните порача дека во новата 2023 година државата ќе продолжи да напредува и да ги остварува целите и ќе биде подобра за граѓаните.     „Можам со сигурност да кажам дека наредната година ќе биде подобра. Платите и пензиите ќе продолжат да растат, завршени се […]